Przejdź do treści Przejdź do stopki

Ciesz się widokiem z jachtu na wybrzeże Morza Śródziemnego

Region Morza Śródziemnego, które w Turcji jest nazywane Morzem Białym, znajduje się w południowej części kraju. Obszar ten dzieli się na cztery części. Pierwsza z nich to Wybrzeże Licyjskie, rozciągające się od Fethiye na zachodzie po Antalyę na wschodzie. Piękne plaże tego regionu są chętnie odwiedzane przez turystów.

Druga część nosi nazwę Pamfilia i jest prawdopodobnie najliczniej odwiedzanym regionem Turcji. Położona pomiędzy Antalyą na zachodzie i Alanyą na wschodzie, nazywana jest sercem wybrzeża Morza Śródziemnego. Pozostałe dwie części to Wschodnia i Zachodnia Cylicja. Pierwsza z nich leży w okolicach Antakyi, a druga rozciąga się od Alanyi na zachodzie po Adanę na wschodzie. Wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego, od prowincji Antalya do prowincji Muğla, ciągnie się region turystyczny nazywany Riwierą Turecką.

Wybrzeże Hiszpańskie

Hiszpańskie wybrzeże Morza Śródziemnego, wraz ze swoimi regionami turystycznymi, jak Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca i Costa del Azahar zapewniają piękne plaże, dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i wspaniałe widoki.

W Hiszpanii na podróżników czeka wybrzeże o długości 8000 kilometrów, na którym znajdą urzekające wioski rybackie lub okazałe miasteczka marynarskie, będące typowym widokiem na północy. Na osoby, które przez cały rok myślą o wakacjach nad wodą, czekają tu turkusowe zatoczki ukryte pośród lasów, jak na przykład na Balearach.

Rozkoszowanie się morzem w Hiszpanii oznacza nie tylko relaks na plaży, ale również żeglowanie, pozwalające zakotwiczyć w spektakularnych miejscach; degustowanie świeżych owoców morza zaraz przy plaży; podziwianie zachodu słońca z latarni morskiej, a nawet spędzenie w niej całej nocy. Jednym słowem to sposób, by odłączyć się od świata i pozwolić się ponieść naturalnemu pięknu.

Dzięki swym lazurowym wodom, skalistym wzgórzom i starożytnej architekturze wybrzeże Morza Śródziemnego zachwyca turystów jednymi z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Urzekająca sceneria i przepyszna śródziemnomorska kuchnia współgrają tu z wszechobecną historią i bogatym dziedzictwem kulturowym.

Czekają tu na Ciebie kilometry rajskich plaż, fortece krzyżowców zbudowane na skalistych klifach i miejsca doskonale znane z mitologii greckiej i rzymskiej.

Od niepamiętnych czasów Morze Śródziemne przyciągało ludzi ze względu na sprzyjający klimat, wszechobecny spokój i spektakularne krajobrazy. Termin „śródziemnomorski” używany jest do określenia klimatu charakteryzującego się długimi, gorącymi i suchymi latami oraz krótkimi, chłodnymi zimami.

Krajobraz Lazurowego Wybrzeża

Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością malownicza Riwiera Francuska i krajobraz Lazurowego Wybrzeża, gdzie oprócz rajskich plaż na turystów czekają takie cudowne miasta, jak Nicea, Cannes i Marsylia. W niczym nie ustępuje im jednak także wybrzeże Hiszpanii, gdzie możesz wybierać między tętniącą życiem Barceloną i klimatyczną Malagą oraz mniejszymi kurortami rozrzuconymi na wybrzeżu Costa del Sol.

Rejs na Morzu Śródziemnym jest idealnym wyborem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla miłośników adrenaliny i przygód. Tutaj naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie, choć większość turystów przyjeżdża oczywiście skuszona perspektywą idealnej pogody, możliwości uprawiania sportów wodnych i kąpieli słonecznych.

Nadmorskie kurorty we Francji, Włoszech czy Hiszpanii oferują wiele rozrywek dla dzieci w każdym wieku, tak by rodzice mogli znaleźć trochę czasu dla siebie. Starożytne ruiny, świątynie i stanowiska archeologiczne we Włoszech i Grecji przyciągają nie tylko miłośników historii. Jest tu także bardzo dużo miejsc oferujących idealne warunki do nurkowania dla osób na różnym poziomie zaawansowania.