Przejdź do treści Przejdź do stopki

Polecamy niezapomniane chwile na jachcie w Chorwacji. Adriatyk u wybrzeży Chorwacji jest przepiękny. Pogoda zawsze dopisuje w sezonie letnim. Przy odrobinie szczęścia możemy spotkać baraszkujące w wodzie delfiny.

Wystartowaliśmy z portu Trogir. Trasa wiodła przez Milną, Stari Grad, Komiże na wyspie Vis, Bisevo połączone ze zwiedzaniem Błękitnej Groty, Lastovo, Hvar, Maslinica do Trgiru.

Zwiedzanie wysp Chorwacji

Odwiedzane miejsca pamiętają jeszcze czasy Rzymskie ze śladami architektury i zabudowy. Urokliwe miejsca w Milnej i Satim Gradzie zapadną każdemu w pamięć na długo.

Chorwacja oglądana z morza jest ładniejsza i dużo ciekawsza niż wczasy na lądzie. Adriatyk pozwala na dotarcie na różne ciekawe wysepki.

Stefan Piotrowski,  kpt.  jachtowy

Możemy odwiedzić lokalne, małe wysepki, na których mieszkają ludzie zajmujący się tradycyjnymi obowiązkami gospodarskimi, spróbować koziego sera, oliwy i rakiji. Taże owoce morza przygotowane na lokalny sposób oraz doskonałe ryby są wizytówką regionu.

Wrażenia z rejsu

Pogoda, jak zwykle dopisała, wymuszała jak najszybsze wyjście z portu w morze. Tam lekka bryza niwelowała lejący się żar z nieba. Odwiedzane porty i wysepki dały nam wiele wrażeń estetycznych i kulinarnych.

Mając doświadczonego Skippera, załoga może poświęcić czas na odpoczynek i zwiedzanie nie martwiąc się o stronę techniczną rejsu.