Przejdź do treści Przejdź do stopki

Myślisz o żeglarstwie? Skończ kurs żeglarski i ciesz się pływaniem.

Żeglarstwo to piękne hobby i bardzo ciekawy sposób spędzania czasu, znany człowiekowi od wieków. Jeśli, więc czujesz pasję związaną z żeglarstwem i chcesz zaczepić ją w swoim dziecku, to w każdym momencie możesz pozwolić mu rozpocząć niezwykłą przygodę z jachtingiem, oferując mu zajęcia w Naszym Klubie.

Tak naprawdę każda osoba może zostać żeglarzem i zdobyć niezbędne uprawnienia w tym kierunku, dzięki temu realizując swoje marzenia, np. o wakacyjnej wyprawie nad morze i samodzielnym poruszaniu się jachtem. Aby rozpocząć niezwykłą przygodę jaką jest morska żegluga wystarczy tylko pasja i determinacja do spełniania swoich marzeń.

Ludzie od wieków przemieszczali się po wodzie, a żeglarstwo pełniło kiedyś istotne funkcje transportowe między państwami oraz kontynentami.

Żeglarstwo to piękny sport, uczący strategicznego myślenia i wielu praktycznych umiejętności. Tak naprawdę nie ma granicy wiekowej jeśli chodzi o naukę jachtingu. Obecnie organizuje się obozy żeglarskie już dla dzieci, tym samym ucząc ich, że sport może być również piękną pasją na całe życie.

Nasi podopieczni uczą się jak sterować łodzią, jak obsługiwać ją i co najważniejsze – w jaki sposób balansować ciałem podczas przebywania na pokładzie. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas, gdy łódka pod żaglami przechyla się na którąś stronę, to załoga, pracując swoim ciałem, jest w stanie utrzymać pionową pozycję względem ziemi. To istotna kwestia jeśli chodzi o bezpieczeństwo oraz samą naukę właściwych technik poruszania się po wodzie. Dzięki temu, że nasi najmłodsi podopieczni cały dzień spędzają na świeżym powietrzu, czują się bardzo dobrze i mimo zmęczenia są zadowoleni.

Dlaczego warto zainteresować się tym sportem?

Żeglarstwo jest bardzo emocjonującym sportem. Od najmłodszych lat uczy pokory, planowania, samodzielności, punktualności, zaradności i pracy w zespole. Najbardziej uczy pokory do żywiołu, jakim jest woda. Jednym słowem kształtuje charakter młodego człowieka. Najprostszym sposobem rozpoczęcia przygody z żeglarstwem jest zapisanie się do klubu żeglarskiego. Inny sposób to znalezienie sponsora, który ułatwi stawianie pierwszych kroków.

Są dwa rodzaje żeglarstwa:regatowei turystyczne. Żeglarstwo regatowe uprawia się od najmłodszych lat w klubach żeglarskich, które oferują różne klasy łodzi regatowych, dostosowanych odpowiednio do wieku i wagi zawodnika.Ta oferta jest skierowana do osób spragnionych adrenaliny i rywalizacji, kochających poczucie prędkości i wiatr. Żeglarstwo turystyczne to sposób spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną. Nie wymaga on posiadania własnej łodzi. Na rynku jest wiele firm, które zajmują się czarterem jachtów. Ważne, żeby jedna osoba miała odpowiedni patent żeglarski, niezbędny do prowadzenia danego typu jachtu.