Przejdź do treści Przejdź do stopki

Jezioro Sławskie – Ośrodek Szkoleniowo Żeglarski

Całoroczne centrum szkoleniowe i jednocześnie miejsce do odpoczynku nad wodą dla miłośników wodnych sportów, zwłaszcza żeglarstwa, to glony cel projektu stworzonego przez pracownię architektoniczną, którego realizacja wsparta zostanie środkami z funduszy norweskich i EOG. Ideą funduszy norweskich i państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego jest minimalizowanie różnic ekonomicznych i społecznych oraz trwała i aktywna współpraca polsko – norweska.

Dzięki wsparciu funduszy norweskich projekt ośrodka szkoleniowo- żeglarskiego w Sławie odznaczać się będzie innowacyjnymi usługami tj. odbiorem ścieków z jachtów i możliwością ładowania akumulatorów do jachtów z instalacji OZE w postaci dwóch słupków portowych wyposażonych w system poboru opłat. Malowniczo położony ośrodek znajduje się tylko 200 metrów od pomostu, na którym zlokalizowane są miejsca do cumowania jachtów i motorówek, czyli potencjalnych odbiorców proponowanych usług.

Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski Sława

W Ośrodku Szkoleniowo-Żeglarskim Sława, nad brzegami Jeziora Sławskiego powstanie część szkoleniowa, 4 – gwiazdkowy hotel na prawie sto miejsc i tawerna.  Na terenie obiektu będą wykorzystane nowoczesne technologie, czyli między innymi odnawialne źródła energii.

Na lokalizację ośrodka wybrałem Jezioro Sławskie, dokąd przyjeżdżam od trzydziestu lat.

Wojciech Frączak, prezes spółki V- Motors

Faza budowy Ośrodka

Indywidualny charakter projektu

Jednym z najważniejszych aspektów będzie jego ekologiczny charakter, gdyż będzie on zasilany z odnawialnych źródeł energii, a na pomostach zostaną zainstalowane stacje ładowania dla jednostek z napędem elektrycznym.

Ośrodek będzie również posiadał nowoczesną zrzutnię nieczystości z jachtów, co pozytywnie wpłynie na środowisko wodne. Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski w Sławie będzie miejscem, którego jeszcze nie było w regionie. Zapewni miłośnikom żeglowania nie tylko doskonałe warunki do treningu i wypoczynku, ale również dbałość o środowisko naturalne. Będzie to idealne miejsce dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowego miejsca do żeglowania i wypoczynku nad wodą.